خرید(دانلود تحقیق درباره بازار شناسی کشورهای اسلامی)

تعداد صفحات:45 نوع فایل: word (قابل ویرایش) لینک دانلود پایین صفحه فهرست مطالب عنوان مقدمه جمهوری آذربایحان جمهوری افغانستان امارات متحده عربی جمهوری پاکستان جمهوری ترکمنستان جمهوری تركيه جمهوری عراق نتیجه گیری مقدمه پدیده رو به رشد "جهانی شدن اقتصاد...
خرید(دانلود تحقیق درباره بازار شناسی کشورهای اسلامی)|964256|gay42042018|دانلود تحقیق,مقاله بازار شناسی کشورهای اسلامی,بازارهای کشورهای همسایه
این مطلب در مورد فایل دانلودی با موضوع دانلود تحقیق درباره بازار شناسی کشورهای اسلامی می باشد.

تعداد صفحات:45

نوع فایل: word (قابل ویرایش)

لینک دانلود پایین صفحه

فهرست مطالب

عنوان

مقدمه
جمهوری آذربایحان
جمهوری افغانستان
امارات متحده عربی
جمهوری پاکستان
جمهوری ترکمنستان
جمهوری تركيه
جمهوری عراق
نتیجه گیری

مقدمه

پدیده رو به رشد "جهانی شدن اقتصاد" در دو دهه ی اخیر تمام ارکان جوامع مختلف را تحت تأثیرقرار داده و و تغییرات عمده ای را در نظامهای اقتصادی و اجتماعی کشورها به وجود آورده است .

نقش کشورهای توسعه یافته در جهت دهی به این پدیده بر اساس منافع خود و شتاب جهانی شدن اقتصاد در دگرگون سازی نظامهای سنتی ، این نگرانی را برای کشورهای ضعیف و کمتر توسعه یافته ایجاد کرده است که در آینده ای نه چندان دور بیشتر سرمایه های خود را به علت تغییرات پیشبینی نشده "روند جهانی شدن" از دست خواهند داد.

در چنین شرایطی بدیهی است کشورهایی که بیشترین میزان تأثیر گذاری را بر پدیده جهانی شدن اقتصاد دارند، از توان ضربه پذیری کمتری برخوردار خواهند بود . حتی قادرند حرکات آینده اقتصاد جهانی را پیشبینی کنند و رفتارهای خود را با آرایشهای بعدی این پدیده سازگار نمایند.

اینک اقتصاد جهانی به مرجله ای رسیده است که برای اثر گذاری در آن باید رویه های مشترک اقتصادی و اجتماعی میان ملل مختلف را ساماندهی کرد و برآیند نیروهای متحد را برای حضور فعال در عرصه های تصمیم گیری جهانی به کار گرفت.بنابراین کشورهای کمتر توسعه یافته برای ایفای نقشی مؤثردر اقتصاد جهانی ، راهی جز وحدت رویه با ملل هم فرهنگ خود و روی آوردن به همگرایی های منطقه ای ندارند.

حتی ممالک توسعه یافته صنعتی نیز امروزه برای بهره گیری از منافع اقتصاد نوین جهانی به حضور در اتحادیه های منطقه ای و تقویت همکاری های متقابل می اندیشند و سعی دارند به نوعی در بلوک های اقتصادی اطراف مشارکت کنند تا بر قدرت اعمال نفوذ خود در اقتصاد جهانی بیفزایند.

ملل مسلمان علی رغم آنکه 8 درصد از تجارت بین المللی را در اختیار دارند ولی تا کنون نمایل چندانی به ایجاد ارتباط اقتصادی با یکدیگر نشان نداده اند . بر اساس آمار در سال 1999 تنها 10 درصد از مبادلات بازرگانی کشورهای اسلامی با همسایگان مسلمان خود صورت گرفته و به عبارت دیگر 90 درصد احتیاحات ملل مسلمان توسط کشورهای غیر اسلامی تأمین شده است. این در حالیست که بسیاری از نیازمندی های کشورهای اسلامی در دیگر ممالک مسلمان یافت می شود و عدم شناخت نسبت به توانمندی های مکمل در این کشورها موجب کاهش همکاری های منطقه ای شده است .

هر چند همگرایی های مهمی نظیز سازمان کنفرانس اسلامی، شورای همکاری کشورهای حوزه خلیج فارس ،سازمان همکاریهای اقتصادی (اکو) و گروه (دی-8) در سالهای اخیر برای توسعه ارتباطات صنعتی و بازرگانی میان کشورهای اسلامی تلاش های زیادی کرده اند ولی کمبود اطلاعات در زمینه استعدادهای کشاورزی ، فنی، تجاری و خدماتی موجب شده تا سطح همکاری های اقتصادی مشترک در کشورهای اسلامی محدود باشد.

سرزمینهای اسلامی که بین 20 درجه طول غربی و 140 درجه طول شرقی و نیز بین 10 درحه عرض حنوبی و 50 درجه عرض شمالی از خط استوا واقع شده اند توانمندی های شناخته شده زیادی در زمینه انرژی های فسیلی ، مواد معدنی ، محصولات کشاورزی و صنایع وابسته به این مواد دارند.

بیش از یک سوم ذخایر نفت و قریب به 70 درصد از ذخایر گاز طبیعی جهان در کشورهای اسلامی نهفته است. همچنین 40 درصد از ذخایر فسفات ،38 درصد از ذخایر بوکسیت ،37 درصد از ذخایر قلع،15 درصد از ذخایر اورانیوم و 12 درصد از ذخایر کروم جهان متعلق به ملل مسلمان حهان است. منابع معدنی دیگری چون سنگ آهن، زغال سنگ، مس، سرب،روی، مبکا، پتاس، برمیت، کبالت، سنگهای ساختمانی و لاتریت به وفور در کشورهای اسلامی یافت می شود.

آشنایی مسلمانان با ویژگی ها ، خصوصیات،و ظرفیت های یکدیگر ، انگیزه ایجاد همکاری های متقابل را در میان آنها تقویت می کند و توسعه مناسبات اقتصادی ممالک اسلامی ،جهان اسلام را که تا کنون در حد یک وحدت ایدﺋولوژیک مطرح بوده است به یک بلوک اقتصادی تبدیل می کند.

تحقق این هدف متعالی همانطور که پیشتر گفته شد در نخستین گام نیازمند شناخت شفاف صنعتگران ، تولید کنندگان و تجّار مسلمان از توانمندی های سایر کشورهای اسلامی است.مطالب دیگر:
📚دانلود سوالات فنی حرفه ای لوله کش و نصاب وسایل بهداشتی درجه 2📚کتاب کامل مبانی جامعه شناسی بروس کوئن (مناسب تمامی رشته های علوم انسانی به ویژه علوم اجتماعی)📚کتاب کامل نظریه های جامعه شناسی در دوران معاصر جورج ریتزر (کتابی مهم برای همه گرایش های رشته علوم اجتماعی)📚افزونه چندمنظوره پروفایل حرفه ای وردپرس | UserPro 4.9.11📚کتاب کامل روانشناسی تصویر ذهنی (سایکوسیبرنتیک، علم کنترل ذهن) ماکسول مالتز📚کتاب کامل لک لکی در کار نیست! (کتابی درباره دختران، پسران، بدن ها، خانواده ها و دوستان)📚دانلود فایل فلش تبلت چینی V706-MB-v6.0📚حسابداری پیمانهای بلند مدت📚دانلود کتاب صوتی یخ شکن ها📚جزوه شیمی 6040📚دانلود جزوه ی تجزیه و تحلیل حرکات و مهارت های ورزشی از مباحث رشته ی تربیت بدنی pdf📚سلامتی در 15 روز📚دانلود جزوه ی حرکت شناسی ساختاری(مفصل آرنج و مفصل زند زیرینی _زند زبرینی)از مباحث رشته ی تربیت بدنی pdf📚بررسي شيوع كودك آزاري در وابستگان به مواد افيوني مراجعه كننده به مراكز ترك خود معرف شهر يزد📚تاثير محيط بر خلاقيت كودكان📚لكنت زبان📚ارزشیابی سهام(روش ها و مدل ها)📚کنکور کاردانی به کارشناسی برق 98📚تحلیل تکنیکال در بورس(هرانچه لازم دارید)📚کنکور کاردانی به کارشناسی حسابداری 98📚دانلود جزوه ی انواع عضله و نقش آنها از مباحث رشته ی تربیت بدنی pdf📚کنکور کاردانی به کارشناسی علوم ورزشی 98📚کنکور کاردانی به کارشناسی معماری 98📚کنکور کاردانی به کارشناسی مکانیک 98📚کنکور کاردانی به کارشناسی مهندسی اجرایی عمران 98